Przejdź do głównej zawartości

Współpraca

Komentarze

Najpopularniejsze

Czekolada: kultowe hasła reklamowe

Czekoladę uwielbiał na pewno Król August III. Podobno codziennie wstawał o 3 nad ranem, wypijał filiżankę nieprzyzwoicie intensywnej czekolady i siadał za biurkiem. Sam z siebie, a raczej ze swojej królewskiej mądrości, nieprzyjemności królewskich obowiązków otwierał  czekoladową przyjemnością.

A Brillat-Savarin, autor słynnej Fizjologii smaku (1825),  pisał:” […] gdy myślenie przychodzi mi z trudem i przygniata jakaś niewiadoma siła, do wielkiej filiżanki czekolady dodaję ziarnko ambry wielkości bobu, utłuczone z cukrem i zawsze pomaga mi to doskonale. Dzięki temu środkowi wzmacniającemu życie staje się łatwiejsze, myśl lżejsza i nie grozi mi bezsenność, nieunikniona po filiżance kawy na wodzie, którą wypijałbym w tej samej intencji” .

I pewnie niekłamany był  ten jeden z jego 9 żali nad biednymi przodkami, którym nie dane było próbować smaków Anno Domini 1825: „ Bogacze Rzymu, którzy wyciskaliście pieniądze zewsząd, gdzie stanęła rzymska stopa, nigdy na waszych sławnych salonach ni…

Chwytliwe hasła

A jednak rymy w komunikacji wszelkiej maści są nieśmiertelne. Wczoraj wieczorową porą weszłam na Facebooka, a tu balet …rymów: „Pani Beato! Niestety, ten rząd obalą kobiety! Albo: „już to media podchwyciły, jakby całe życie z anarchią na piersiach łaziły”. Albo: „głośno wszędzie, czarno wszędzie, co to będzie, co to będzie!”

Nawet niektóre hasztagi wyświetlające się na mojej facebookowej ściance ubrały się w rymy:
#latowKato, #macchiatowkato. #nakawcewwawce.

Może byłabym przeoczyła ten e-taniec rymów, gdyby nie to, że od pewnego czasu jestem wyczulona na rymowanie. Zwłaszcza w sloganach promocyjnych i reklamowych. I wbrew temu, co się sądzi „na mieście” rymy wcale nie wyszły z copywriterskiej mody. Mimo, że niektórych drażnią w sposób absolutny.
Rymy robią niezłą robotęRymy od zawsze bawiły, odróżniały, wyróżniały, wbijały w pamięć nazwy firm (i ich adresy), nazwy marek, produktów. O czym pisałam między innymi tutaj i tutaj. Rymy służyły także wyśmienicie czarnemu PR-owi, czy jak mówi…

Jak odświeżyć stare treści? 9 szybkich wskazówek

Wczoraj nastąpiło kalendarzowe otwarcie wiosny. Dzieciaki utopiły zimę. Rolnicy i ogrodnicy już w wiosennym pogotowiu. A co dzieje się w świecie blogów i content marketingu?

Bez ryzyka pomyłki można powiedzieć,  że  trwa wielkie sprzątanie i wielki recykling treści, znany też pod takimi  nazwami,  jak: content recykling czy content repurposing. I recykling treści naprawdę niewiele ma wspólnego z popularną frazą „odgrzewanie starego kotleta”.9 sposobów na odświeżanie treściPrzypomnienie niezmienionych treści na Facebooku czy w innych portalach społecznościowych. Uwaga! Opłaca się przypominanie treści wciąż aktualnych (wiecznie zielonych) albo aktualnych z powodu kalendarza czy innych okazji.Przeredagowanie treści na użytek SEO. Przy okazji można się dowiedzieć o tym, czy nasze stare treści zawierają słowa, o które dziś ludzie pytają wyszukiwarki. Czasami wystarczą naprawdę drobne korekty, by Twoja strona czy blog były wyświetlane na wysokiej pozycji  w odpowiedzi na zapytania interna…